Keratynowe prostowanie włosów – warto, czy nie?

Keratynowe prostowanie włosów – warto, czy nie?

Rynek usług fryzjerskich w swojej ofercie posiada zabieg keratynowego prostowania włosów. Jego głównym celem nie jest jednak wyprostowanie naszych włosów, lecz dogłębne odżywienie i zregenerowanie. Byłam zaskoczona kiedy mój fryzjer powiedział, że proste włosy po keratynie to tak naprawdę efekt uboczny zabiegu (osobiście skorzystałam z tego zabiegu właśnie z myślą o prostych włosach).

Naszą społeczność w większości tworzą mamy, dlatego zacznę od przeciwskazań do zabiegu. W salonie, w którym wykonywałam prostowanie, pracuje się na produktach Coocochoco, są to produkty profesjonalnego użytku. Mogą one wywołać reakcję alergiczną, dlatego ze względów bezpieczeństwa, powinno się wykonać test wrażliwości skóry 48 godzin przed zabiegiem. Podczas prostowania z włosów wydobywa się duża ilość oparów, które mogą powodować podrażnienia oczu, dlatego zabieg powinno wykonywać się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Drogie mamy, jeżeli jesteście w ciąży, lub karmicie piersią, ten zabieg nie jest dla Was!!! Producent nie zaleca produktu kobietom w ciąży oraz karmiącym, a także dzieciom poniżej 12 roku życia. To tyle jeżeli chodzi o przeciwskazania. Keratynowemu prostowaniu włosów może się poddać każda osoba, której włosy potrzebują odżywienia, są suche, zniszczone, łamliwe, z tendencją do elektryzowania się.

ETAPY PROSTOWANIA:

Zabieg rozpoczyna się od umycia włosów szamponem głęboko oczyszczającym. Włosy należy umyć dwa razy aby dokładnie pozbyć się śladów stylizacji. Nie należy stosować po umyciu odżywki i innych produktów do pielęgnacji włosów.

Następnie suszymy włosy. Ważne aby były suche w 100%! Następnie na pasma włosów grubości 1cm nakłada się keratynę i pozostawia się ją na około 35min, po czym włosy dokładnie suszymy. Muszą być idealnie suche.

Ostatni etap to dokładne wyprostowanie włosów prostownicą rozgrzaną do 230 stopni.

   

Czas zabiegu uzależniony jest od długości włosów, jednak trzeba liczyć min. 3 godziny u fryzjera. Po prostowaniu, przez 48 godzin włosy nie mogą mieć kontaktu z wodą. Jeżeli zdarzyłoby się, że np. zmokniemy, włosy należy wyprostować. Przez dwa dni nie wiążemy włosów w kitki, warkocze itp. nie zakładamy włosów za ucho. Pozostawiamy je luźno, tak jak wyszliśmy od fryzjera. Ważne, aby dwa tygodnie przed prostowaniem i dwa tygodnie po, zrezygnować z koloryzacji. Cena keratynowego prostowania włosów wynosi od 300 do 600zł. Jest ona uzależniona od długości włosów. Efekt utrzymuje się średnio 3 miesiące. Po serii zabiegów efekt może się wydłużyć! Po prostowaniu ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, ponieważ używając profesjonalnych produktów poleconych przez stylistę wydłużamy efekt prostowania.

To tyle jeżeli chodzi o przebieg keratynowego prostowania włosów. Poniżej moja ocena.                                           Zabieg niewątpliwie należy do ekskluzywnych, czy inaczej, do tych z ,,wyższej półki”. Jak dla mnie nieco drogi. Jeżeli w przyszłości finanse pozwolą mi to, z pewnością skorzystam z tego zabiegu. Osobiście jestem zachwycona efektem. Nie miałam kręconych włosów a jedynie lekko falowane,  po  myciu i suszeniu, włosy były proste. Z przodu, przy skórze nie było kręciołków i nierówności. Czuję, że włosy są odżywione i naprawdę wygładzone. Jeżeli efekt faktycznie utrzyma się trzy miesiące, będę naprawdę zadowolona.

 

Mam dla Was 5% rabatu na profesjonalne kosmetyki firmy Glynt. Z rabatu możecie skorzystać jedynie w Studio Fryzjerskie ,,Inspiracja” Daniel Jasiński, które znajduje się na Placu Jana Pawła II 24k w Gorzowie Wlkp. Aby skorzystać z rabatu należy powołać się na ,,O której kawa?!’  🙂

Dodaj komentarz

Zamknij